OCR –

Ekstremalus bėgimas

KAS YRA OCR?

OCR – tai varžybos, trunkančios nuo pusvalandžio iki 24 valandų, todėl be greičio ir jėgos, yra labai svarbi sportininko ištvermė. Kliūtys gali būti tiek dirbtines, tiek ir natūraliai gamtoje susiformavusios. Tai gali būti įvairios struktūros, kurias reikia perlipti, peršokti, pereiti balansuojant, vandens ar ugnies kliūtys, purvo duobės, skardžiai, kalnai ir tt. Jos dažnai kuriamos specialiai stengiantis sužadinti pagrindines žmogaus baimes: ankštų, tamsių, uždarų erdvių, ugnies, ledinio ir tamsaus vandens, aukščio. Šiame sporte dominuoja rizika ir loginis mąstymas. Todėl (kaip jau supratote iš pavadinimo) tai yra viena iš ekstremalaus sporto šakų. 

 Jei norite kažko įdomesnio, nei paprastas bėgimas, ar norite tapti ištvermingesni, šis sportas suteikia galimybę tai padaryti.

 Konkuruojama yra ir skirtingose amžiaus grupėse t.y. 16-19, 20-24, 25-29 ir iki 60 +, bei elite grupėje, kurioje nėra amžiaus skirstymo.

EKSTREMALAUS BĖGIMO ASOCIACIJA

„OCR LITHUANIA“ asociacija, įkurta 2017 metais. Asociacijoje šiuo metu yra virš 200 narių.

ASOCIACIJOS MISIJA

LIETUVOS ekstremalaus bėgimo asociacijos (OCR LITHUANIA) misija- išpopuliarinti ekstremalų bėgimą nacionaliniu mastu.

ASOCIACIJOS VIZIJA

LIETUVOS ekstremalaus bėgimo asociacijos (OCR LITHUANIA) vizija- skatinti visapusišką žmonių įsitraukimą į pamažu populiarėjantį sportą Lietuvoje. Siekdami savo vizijos įgyvendinimo, į mūsų gretas kviečiame prisijungti vis daugiau ekstremalaus bėgimo entuziastų, ieškome rėmėjų bei ekstremalaus bėgimo varžyboms tinkamų trasų Lietuvoje.

ASOCIACIJOS TIKSLAI

 • plėtoti ir remti kliūčių kursų mokymus ir konkurenciją Lietuvoje taip, kad ji atitiktų sporto tikslus ir kryptį pagal įstatus;
 • įtraukti kuo daugiau bėgimo mėgėjų ir kitų klubų narių, pavienių mūsų šalies gyventojų bei užsieniečių į ekstremalų bėgimą;
 • organizuoti ekstremalaus bėgimo varžybas Lietuvoje ir didinti žmonių aktyvumą dalyvauti jose.

 

OCR LYGA

OCR lyga sudaryta iš kelių Lietuvoje vykstančių Ekstremalaus bėgimo renginių, siekiant išsiaiškinti pajėgiausius Lietuvos atletus mūsų šalies atstovavimui tarptautiniuose čempionatuose.

Šiuo metu OCR lygoje yra šie renginiai:

OCR Lietuva organizuojami Ekstremalaus bėgimo renginiai.

OCR renginys „Bebro kelias“

OCR renginys „Extreme run“

 Kvalifikacija

OCR lygoje 1-10 vietas iškovoję atletai, gauną žemiau nurodytą balų skaičių, kuriais metų bėgyje yra reitinguojami ir atrenkami į Lietuvos OCR rinktinę, mūsų šalies atstovavimui tarptautiniuose renginiuose. Į Europos ir pasaulio čempionatus kvalifikuosis daugiausia balų surinkę atletai, pagal savo amžiaus kategorijas. Taip pat taškai skaičiuojami atskirai vyrų ir moterų kategorijose. Balai gali būti skiriami ir už pasiekimus kitų šalių renginiuose, jei jie atitinka Pasaulinės federacijos nustatytus kriterijus.

Taškų skyrimo tvarka:

 • Pirma vieta – 25 balai
 • Antra vieta – 18 balų
 • Trečia vieta – 15 balų
 • Ketvirta vieta – 12 balų
 • Penkta vieta – 10 balų
 • Šešta vieta – 8 balai
 • Septinta vieta – 6 balai
 • Aštunta vieta – 4 balai
 • Devinta vieta – 2 balai
 • Dešimta vieta – 1 balas

Atletų reitingai bus skelbiami ir nuolat atnaujinami OCRLT internetiniame puslapyje.

Atletams norintiems užkaityti savo laimėjimus renginiuose užsienyje, prašome siųsti savo pasiekimų įrodymus elektroniniu paštu info@ocrlt.lt

Jei organizuojate renginį ir norite būti akredituotas į OCR lygą, prašome kreiptis elektroniniu paštu info@ocrlt.lt

Artimiausios varžybos

09.10

Rugsėjo 10d. – OCR LIETUVA – Kazlų rūda

OCR KLUBAI

MUS REMIA